architectenweb.nl - de grootste architectuursite van Nederland

Opening Fontein voor begeleid wonen


home nieuws binnenland Opening Fontein voor begeleid wonen
  • /bin/news/91150_cropped.jpg

  • /bin/news/91157_cropped.jpg

  • /bin/news/91158_cropped.jpg

  • /bin/news/91159_cropped.jpg

  • /bin/news/91160_cropped.jpg

  • /bin/news/91161_cropped.jpg

    Foto: Erno Wientjens

  • /bin/news/91162_cropped.jpg


31-10-2007 - 14:10
Donderdag vindt in Gorinchem de opening plaats van De Fontein. Dit is een gezinsvervangend tehuis, bestaande uit zestien Philadelphia-wooneenheden, en is ontworpen door Remko Veenstra van KOW Herstructurering. Het gebouw wordt aan weerszijden geflankeerd door in totaal vijf koopwoningen. 

Het gebouw, gelegen op de hoek van de Gildenweg met de Wijnkoperstraat, vormt de stedenbouwkundige entree van dit deel van de wijk en sluit goed aan bij de belendende bebouwing. Het groenkoperen gevelvlak markeert zowel de plek als de bijzondere bestemming van het gebouw en verleent het een opvallende identiteit.
Dit wordt versterkt door de gekromde vorm van het groene gevelvlak. De eengezinswoningen aan weerszijden van het gebouw, twee aan de linkerkant en drie aan de rechterzijde, onderscheiden zich met een andere kleur gevelsteen en de opvallende witte bloemkozijnen. Vermeldenswaard is het dak van het gebouw.

Het houten dak met groot overstek dekt het gebouw af als een losliggend blad, wat als het ware zo op het gebouw is neergedwarreld. Kleur en materiaal sluiten hierbij goed aan. De geometrische vorm van het dak vormt het completerende contrast met de ronding van de gevel.

De naamgeving van het gebouw is buiten naast de hoofdingang op een bijzondere manier verbeeld met een fontein. Deze fontein, door bewoners zelf gemaakt, is ingelegd met een kleurrijke mozaïek. De mozaïeken fontein vormt een geheel met de naam 'De Fontein' in het muurtje wat de straat verbindt met de ingang.
De Fontein biedt plaats aan zestien bewoners, verdeeld over drie verdiepingen, die elk een eigen tweekamer appartement hebben. De plattegrond van de appartementen is goed doordacht en samen met Philadelphia Zorg ontworpen.

Ze voldoen daarmee aan de hedendaagse eisen en zijn speciaal toegerust op de nieuwe bewoners. Iedere bewoner heeft een woonkamer, slaapkamer, keuken, badkamer en een tuin of een Frans balkon. Op elke verdieping ligt een fraaie grote gemeenschappelijke ruimte (woonkamer/ontmoetingsruimte/keuken).

Naast de entree bevindt zich de ruimte voor bewonersbegeleiding. Rondom De Fontein en de eengezinswoningen liggen tuinen. De eengezinswoningen hebben nog een eigen achtertuin. Het parkeren voor zowel De Fontein als de eengezinswoningen geschiedt geheel op eigen terrein. De locatie is uniek met vrij uitzicht naar het noordelijk Gijsbert van Andelpark.
Bron + beelden: KOW

 
trefwoorden:
geen trefwoorden,
suggest

Trefwoord toevoegen


print   delen


AWMDeze maand in Architectenweb Magazine
NieuwsbriefOntvang wekelijks het laatste bouw- en architectuurnieuws!


aanmelden
Ads door Google adverteer hier
Hoofdsponsors Architectenweb: (overzicht alle sponsors)
Copyright Architectenweb BV © 2001-2010