dit artikel maakt onderdeel uit van dossier(s)
 
hoogbouw

home nieuws buitenland Steven Holl snijdt met scherp in Chengdu

Steven Holl snijdt met scherp in Chengdu


27-2-2008 - 11:24
In het Chinese Chengdu verrijst in 2010 de ‘Sliced Porosity Block’. Dit multifunctionele gebouwenblok naar ontwerp van Steven Holl Architects is markant vanwege de bijzondere geometrische insnijdingen. Tussen de vijf torens bevinden zich een groot plein met een landschappelijk karakter.
De torens bieden plaats aan kantoren, appartementen, winkels, een hotel en andere horecavoorzieningen. De insnijdingen in de gebouwen zorgen niet alleen voor een fraai aanzicht van het complex, maar ook voor maximaal daglicht in het ‘binnenhof’. Deze verhoogde openbare ruimte is bereikbaar via vijf verticaal oplopende ingangen.

Het binnenplein bestaat uit verschillende lagen, hellingen en andere typen reliëf. Bomen en vijvers waarborgen het natuurlijke karakter. In de drie grote vijvers bevinden zich de skylights van het ondergelegen winkelcentrum. Deze daklichten zorgen ook voor een kleuraccent (uitgestraald door de winkels) in de zwart-witte bebouwing rond het plein.
bron: Bron + beelden: Steven Holl Architects

Trefwoord toevoegen


Gerelateerde artikelen
5-2-2007 15:45:56
7-12-2007 17:13:48
Het Schotse architectenbureau Sutherland Hussey heeft een internationale prijsvraag gewonnen voor het Chengdu Ci...
17-7-2007 9:01:10
17 jul 2007 - KOW opende vorige week in het centrum van Shanghai een nieuwe vestiging. De opening van KOW Dutch ...
4-8-2005 12:56:34
4 aug 2005 - De Amerikaanse toparchitect Steven Holl mag in Knokke (BE) een nieuw casino neerzetten dat een nieu...
1-6-2005 9:54:11
1 jun 05 - Het Paviljoen, een van de prijswinnende ontwerpen van de New Yorkse architect Steven Holl, is voortaa...


Reacties
 

Themaperiode
Toon dossier
Logo
Twitter Twitter
In het kader van de themaperiode #duurzaamheid een interview met architect en stedenbouwkundige Marco Vermeulen: http://www.architectenweb.nl/n31607
Twee toplezingen vandaag bij congres @architectenweb Start: Thomas Rau - onnavolgbaar; Einde: c2c-wereldtop Michael Braungart - indrukwekkend
Thomas Rau: "We moeten naar een ecologisering van de economie" ipv andersom. #duurzaamheid #zuidpark
Volgens Marco Vermeulen hebben kringlopen ruimtelijke consequenties voor architectuur, stedenbouw en landschap: http://www.architectenweb.nl/n31607
Product & Project
Aanmelden
Volg Ons Op
Schrijf u in op onze wekelijkse nieuwsbrief


 
Partners
 
 
 
 



Volledige site Mobiele site
Volg ons op
© 2001-2013 Architectenweb BV   voorwaarden | privacy | sitemap