architectenweb.nl - de grootste architectuursite van Nederland

Niet alle Hoornse musea naar de gevangenis


home nieuws binnenland Niet alle Hoornse musea naar de gevangenis
 
27-8-2008 - 11:01
Het Museum van de Twintigste Eeuw en het Filmhuis in Hoorn verhuizen naar het Oostereiland. Hoe deze culturele instellingen precies worden gehuisvest op het voormalige gevangeniseiland, is nog een punt van discussie. Er bestaan twee varianten om dit in te vullen.

Een derde optie is kansloos, bleek dinsdagavond in de raadsvergadering. Deze voorzag in de verhuizing van alle Hoornse musea naar het eiland. Geen enkele fractie zit echter te wachten op een ‘culturele leegloop’ van de binnenstad.

In de twee overige varianten vestigen het Museum van de Twintigste Eeuw, het Filmhuis en een ontwerpcentrum (met plaats voor architecten) zich in de twee grootste gebouwen van het eiland. In de overige gebouwen komen woningen, een hostel en een havenwinkel.

Het verschil tussen de twee overgebleven varianten zit hem in de ruimte die het museum en Filmhuis krijgen toebedeeld.
bron: Noordhollands Dagblad

 
trefwoorden:
filmhuis, hoorn, museum van de twintigste eeuw, oostereiland,
suggest

Trefwoord toevoegen


print   delen


AWMDeze maand in Architectenweb Magazine
NieuwsbriefOntvang wekelijks het laatste bouw- en architectuurnieuws!


aanmelden
Ads door Google adverteer hier
Hoofdsponsors Architectenweb: (overzicht alle sponsors)
Copyright Architectenweb BV © 2001-2010