
|
home
project belicht
Interieur bibliotheek, Den Haag
8-4-2009 - 11:51
Bibliotheek Nieuw Waldeck is sinds 1981 gevestigd in Den Haag. Na ruim 25 jaar was de bibliotheek hard toe aan een nieuw interieur. Architectenburo Millie’s en +31ARCHITECTS maakten samen een ontwerp voor de restyling van het interieur van de bibliotheek. De entree, centraal geplaatst in het midden van de driehoekige plattegrond, is grondig aangepakt. Op strategische plekken zijn diverse muren en obstakels verwijderd waardoor men nu bij binnenkomst direct een goed overzicht heeft van de verschillende ruimten. Wat voorheen een nauwe en onoverzichtelijke entreeruimte was is veranderd in een grote open entreehal. De openheid van de hal introduceert tegelijkertijd nieuwe zichtassen en doorkijken waardoor de ruimten, voorheen gescheiden van elkaar, in open “verbinding” met elkaar staan. De bestaande, jaren 80, bakstenen muren zijn gestuukt en tezamen met de plafonds en kolommen (voorheen blauw), wit gesaust. Hiermee wordt het accent gelegd op de bestaande houten spanten die met hun ritmiek de ruggengraat van het gebouw zijn.
Binnen deze, hernieuwde, ruimte hebben we de verschillende programma onderdelen van de bibliotheek ondergebracht. Belangrijk hierbij was dat elke plek (onderdeel) een eigen identiteit zou krijgen, functioneel herkenbaar voor de bezoeker en elk met een eigen sfeer. Om op de verschillende plekken een identiteit en sfeer te creëren hebben we diverse meubels ontworpen die op maat zijn gesneden voor de functie. Een voorbeeld van zo een meubel is de walvis (arenavormige kast) bij de jeugdafdeling. Dit meubel is niet alleen ontworpen als boekenkast maar kan tevens gebruikt worden als speelplaats voor kinderen of als beschutte voorleesplek voor schoolkinderen. Er zijn niet alleen maatwerk meubels toegepast, de witte boekenkasten met houten planken zijn gebaseerd op een bestaand standaardsysteem. Door de kasten op een massieve sokkel te plaatsen en open hoeken te maken krijgen zij een robuustere uitstraling dan de gangbare stellingkasten.
+31ARCHITECTSDe meubels en kasten die midden in de ruimte staan zijn zo gepositioneerd dat er “restruimten” ontstaan waar men lekker afgezonderd kan zitten lezen. De meubels en boekenkasten die vrij in de ruimte staan zijn zo laag mogelijk gehouden om een maximaal vrij zicht te houden in de bibliotheek te houden. Door te werken met warme kleuren en materialen en op diverse plaatsen met sfeerverlichting te werken ontstaat er een rustige en uitnodigende sfeer. Nieuw Waldeck is veranderd in een overzichtelijke, lichte en flexibel te gebruiken bibliotheek. Projectdata: Ontwerp: +31ARCHITECTS i.s.m. Millie’s Opdrachtgever: Dienst Openbare Bibliotheek, Den Haag Project architect: Jorrit Houwert (+31ARCHITECTS) Jasper Suasso de Lima de Prado (+31ARCHITECTS) Mildred van der Zwan (Millie’s) Constructeur: Bouwkundig adviesbureau Van den Berg, Rotterdam Hoofdaannemer: Breumelhof Bouw Interieurbouwer: Schulz Benelux BVBA (meubelwerk) Luiten Interieurbouw (meubelwerk) Oppervlakte: 1000m2 Oplevering: 2008 Kosten: Bouwsom incl. installaties € 400.000,- exc. BTW Fotograaf: Iwan Baan trefwoorden:
suggest
Trefwoord toevoegen![]() |
|
|
Hoofdsponsors Architectenweb: (overzicht alle sponsors)
Copyright Architectenweb BV © 2001-2010
|
|