architectenweb.nl - de grootste architectuursite van Nederland
 
dit artikel maakt onderdeel uit van themadossier(s)
  scholen

Doek definitief gevallen voor Campus Maastricht


home nieuws binnenland Doek definitief gevallen voor Campus Maastricht
Impressie van de campus
11-11-2009 - 09:56
Het doek is definitief gevallen voor de nieuwe universiteitscampus in Maastricht. Het bestuur en de raad van toezicht van wooncorporatie Servatius en de externe toezichthouder namens WWI zijn het er samen over eens dat er helaas geen andere oplossing meer is. Zij hebben vandaag gezamenlijk het besluit getekend om alle bouwactiviteiten voor de realisatie van het door Santiago Calatrava ontworpen complex voorgoed te beëindigen.

Dat maakte Servatius woensdagmiddag bekend tijdens een persconferentie. Op 26 mei van dit jaar was de bouw van de Campus Maastricht stilgelegd, toen duidelijk werd dat de kosten waren opgelopen tot 200 miljoen euro. Dat lag 35 miljoen boven het bedrag dat bij de bouwstart in november 2008 was begroot.

Servatius vroeg daarop de financiële hulp van de gemeente Maastricht en de provincie Limburg. Pogingen daartoe zijn dinsdag definitief gestrand. Uit een haalbaarheidsstudie bleek ook nog eens dat de kosten waren opgelopen tot 225 miljoen euro. De corporatie concludeert daaruit dat het ontwerp van Calatrava financieel niet haalbaar is.

Vanwege financiële problemen stapte in september de toenmalige raad van toezicht van Servatius op. Minister Eberhard van der Laan stelde daarop in de persoon van Duco Stadig een toezichthouder bij de vorming van een nieuwe rvt aan. Ook moet Stadig erop toezien dat de financiële problemen verleden tijd worden.

Verliespost
Servatius blijft zitten met een verliespost van 60 miljoen euro, medlt het ANP. Het gaat daarbij om al gemaakte kosten (35 miljoen aan architecten en voorbereidingen) en voorspelde schadeclaims of de afkoop van lopende contracten.

,,Dat verlies kunnen we dragen, maar we zitten wel aan de grens van onze mogelijkheden'', aldus Driever. De kerntaken van de corporatie komen volgens Driever niet in gevaar. 

Hij doelde hiermee op dienstverlening aan de huurders en de herstructurering van enkele wijken. Wel gaat Servatius bekijken welke herstructureringsprojecten kunnen worden verkocht.

Driever heeft het Instituut voor Financieel Onderzoek in Amersfoort opdracht gegeven een onderzoek in te stellen naar de besluitvorming bij Servatius de afgelopen tien jaar rond het project. 

Aan de hand van dat onderzoek kan over enkele maanden ook worden bepaald of er sprake is van persoonljke aansprakelijkheid van de voormalige bestuurders.

Servatius bekijkt nog wat moet gebeuren met de 180 heipalen die inmiddels voor de campus in de grond geslagen zijn.
 
trefwoorden: suggest

Trefwoord toevoegen




Volg ons op
Schrijf u in op onze wekelijkse nieuwsbrief


aanmelden
Ads door Google adverteer hier
Hoofdsponsors Architectenweb: (overzicht alle sponsors)
Copyright Architectenweb BV © 2001-2012