Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Streep door omstreden Arnhemse haven

14 april 2010, 11:30
De kersverse Arnhemse coalitie van SP, GroenLinks, VVD en D66 schrapt het omstreden miljoenenplan voor een haven in de Arnhemse binnenstad. Dat staat in het woensdag naar buiten gebrachte coalitieakkoord.

De haven was een ontwerp van de Spaanse stedenbouwkundige Manuel de Solà-Morales, die al in 2002 het Rijnboogplan schetste voor vernieuwing van een deel van de Arnhemse binnenstad. Onderdeel van zijn plan was de jachthaven vanaf de Rijn stadinwaarts met op de kade onder meer kunst- en cultuurvoorzieningen.

Uit onvrede over de ontwikkelingen trok De Solà-Morales zich vorig jaar terug uit het project. In februari liet de vertrekkende wethouder Roeland Kreeft (PvdA) een nieuw stedenbouwkundig plan maken voor het Havenkwartier. Deze is ontworpen door Urhahn Urban Design.

Het miljoenenplan was een doorn in het oog van veel Arnhemmers, die liever zagen dat de tijdrovende en geldverslindende nieuwbouw van het Arnhemse station eerst werd afgemaakt. In een 'preferendum' in 2007 konden Arnhemmers hun voorkeur voor een variant van de haven kenbaar maken.Slechts 10,3 procent van de stemgerechtigden kwam opdagen.

De SP was altijd tegen het plan. De partij was in maart de grote winnaar bij de gemeenteraadsverkiezingen. Zij behaalde zeven zetels. Daarmee werd de partij even groot als de PvdA, die zetels verloor. De PvdA was fervent voorstander van het havenplan en is nu aangewezen op de oppositiebanken.

Alternatief
De nieuwe coalitie wil een alternatief voor de haven ontwikkelen dat snel kan worden uitgevoerd en steun krijgt van omwonenden en ondernemers. De partijen willen wel werk maken van het vestiging van culturele trekpleisters in het gebied.

Kreeft stelde eerder dat het schrappen van de haven de stad 30 miljoen euro kost. "Dat neem ik met een paar vaatjes zout'', zei SP-fractieleider en toekomstig wethouder Gerrie Elfrink woensdag.

Bron: ANP

Trefwoorden

arnhem haven rijnboog

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Amsterdamse Architectuurprijs 2026 naar universiteitsbibliotheek en De Nieuwe Meent

1 uur geleden

MoederscheimMoonen ontwerpt gebouw Scala op de Zuidas

Vandaag, 15:59

Maartje Luisman doet stap terug bij SVP, Barbara Dirks treedt toe tot de directie

Vandaag, 09:49

Wooncomplex De Santmark van Finch Buildings gaat van start

Gisteren, 10:16

TenneT: Nederland kan in 2030 niet meer aan stroomvraag voldoen

Vandaag, 14:57

RaboResearch verwacht geen verdere stijging huizenprijzen meer dit jaar

Vandaag, 11:26

Cultuursector komt met beraad voor eigen klimaataanpak

Gisteren, 10:06

Rijnboutt benoemt vier associates

8 juni, 3:29

'Woningbouwplannen Haven-Stad verder in de knel'

8 juni, 1:16

EGM architecten ontwerpt behandelcentrum voor zorginstelling Ipse de Bruggen

8 juni, 11:35
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan