Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: ProRail/Benthem Crouwel Architekten
Copyright: ProRail/Benthem Crouwel Architekten
Copyright: ProRail/Benthem Crouwel Architekten
Copyright: ProRail/Benthem Crouwel Architekten
Copyright: ProRail/Benthem Crouwel Architekten
Copyright: ProRail/Benthem Crouwel Architekten

Bouw OV-terminal Utrecht Centraal gestart

21 januari 2011, 12:06
Deze week is de eerste paal de grond ingegaan voor de nieuwe OV-terminal van Utrecht Centraal. Tussen de huidige stationshal en het Beatrixgebouw wordt het eerste deel van de nieuwe stationshal gebouwd.

De funderingspalen aan de kant van het theater worden in de grond gedraaid, om zo relatief weinig hinder voor het theater en de rest van de omgeving te veroorzaken. De palen dichterbij de stationshal worden wel geheid. De heistelling van circa 23 meter hoog is te zien vanuit de stationshal.

Ontwerp
De nieuwe OV-terminal Utrecht is in opdracht van ProRail en de gemeente Utrecht ontworpen door Benthem Crouwel Architekten, in samenwerking met ingenieursbureau Movares. Het nieuwe station krijgt een ruime, lichte hal met een golvende dakconstructie. De winkels in de hal komen grotendeels in een lange strip langs de noordzijde van de hal, achter glazen wanden. De zuidzijde van de hal wordt voorzien van een lange, glazen wand met uitzicht op de sporen. De bushaltes en de taxistandplaatsen zijn, net als de treinperrons, direct vanuit de stationshal bereikbaar.

Indeling
De bussen worden verdeeld over twee nieuwe busperrons, die aan de oost- en westkant, evenwijdig en op dezelfde hoogte als de spoorperrons liggen. De bussen worden ingedeeld naar rijrichting: oostelijke bestemmingen vertrekken vanaf het oostelijke busstation en bussen met westelijke bestemming vanaf het westelijke busstation. De tram verhuist net als een aantal buslijnen naar de westzijde van het station.

Doelstellingen
De verbouwing van Utrecht Centraal is nodig omdat er in 2030 circa honderd miljoen reizigers worden verwacht. Het station is ooit ontworpen voor 35 miljoen reizigers per jaar. Volgens planning zijn over vijf jaar trein, tram en bus voor bezoekers en reizigers vanuit de centrale stationshal te bereiken. Het station moet veel zichtbaarder in de omgeving worden, met twee duidelijke entrees op verhoogd niveau.

Ook moet de OV-terminal over vijf jaar een verbindende schakel vormen tussen de verschillende onderdelen van het stationsgebied. Er ontstaat een nieuw stadshart, waarbij het gebied vanaf het Jaarbeursterrein tot de oude binnenstad één geheel vormt.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

SFA organiseert derde editie congres Architect van je eigen werk

Gisteren, 15:33

Geschakeld villa ensemble van Pieter Bedaux siert nieuw landgoed

Gisteren, 14:29

Nominaties Dutch Daylight Award 2026 bekend

Gisteren, 12:25

BNA: werkvoorraad architecten op hoogste niveau sinds 2008

Gisteren, 10:18

CRa pleit voor ingrijpende koerswijziging op woningmarkt

Gisteren, 13:37

Raad van State accordeert bouw 1.200 woningen op plek SoZa

Gisteren, 11:24

Minister snapt frustratie Groningers na fouten bij versterking

24 juni, 2:48

Meerderheid senaat positief tegenover regiewet woningbouw

24 juni, 10:27

Nominaties Rietveldprijs en Truus Schröderprijs 2026 bekend

23 juni, 12:06

Onderzoek: Nederlandse tuinen voor bijna helft versteend

23 juni, 10:34
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan