Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Het ontwerp voor de locatie Amsterdam ( Inbo)
Copyright: Het ontwerp voor de locatie Marknesse ( Inbo)

Dubbele opdracht Ruimtevaartlab voor Inbo

25 februari 2011, 13:47
Inbo is geselecteerd voor de renovatie en nieuwbouw van twee locaties van het Nationaal Lucht- en Ruimtevaartlaboratorium. Het gaat beide vestigingen van het NLR in Amsterdam en Marknesse. “In onze visie staan flexibiliteit en toekomstwaarde voorop”, zegt het bureau.

Voor de locatie aan de Anthony Fokkerweg in Amsterdam wordt gezocht naar aansluiting met de bestaande gebouwen van Maaskant en Van Tijen. “In de loop van de tijd zijn daar allerlei gebouwen aan toegevoegd, waardoor de locatie nu erg vol overkomt. Samen met Wessel de Jonge Architecten hebben wij een voorstel gemaakt voor een meer samenhangend, overzichtelijk en open gebouwensemble”, zegt Inbo.

“De gebouwen van Maaskant krijgen daarin de ruimte en worden in oude luister hersteld. De haakvorm van de Maaskant gebouwen wordt doorgezet in nieuwe bebouwing langs de periferie van de locatie. Hiermee ontstaat een mooie groene binnentuin. Het voormalige windtunnelgebouw bevindt zich op een centrale positie in de tuin. Dit gebouw willen we door huisvesting van centrale voorzieningen inzetten als katalysator van het nieuwe werken en als centrale ontmoetingsplek.”

“De nieuwbouw willen we een even trefzeker als eigen(tijds) karakter geven, dat niet het contrast zoekt maar een dialoog aangaat met de bestaande gebouwen. Oudbouw en nieuwbouw werken samen als één gebouwensemble met een sterke identiteit.”

Marknesse
In Marknesse ontwerpt Inbo een grootschalige nieuwbouw voor het NLR. Er komen nieuwe testhallen, onderzoeksruimten en kantoren. “In de polder van Marknesse stellen we een compact gebouw voor met een heldere kamstructuur. De verschillende afdelingen worden via een centrale ontmoetingszone fysiek en visueel met elkaar verbonden. De open opzet biedt een maximale relatie met het prachtige landschap.”

“De verouderde NLR-gebouwen worden gesloopt. Samen met bureau Hosper hebben we een masterplan gemaakt voor het hele gebied met mogelijkheden voor toekomstige ontwikkelingen. We willen de bestaande structuur versterken en gebruiken om het gebied op een heldere manier te structureren en het grootschalige gebied een menselijke maat te geven.”

“In ons plan vormt het NLR, samen met haar nabijgelegen zusterorganisatie DNW, het functionele hart van het plangebied: een door bomen omzoomd gebouwencluster. De gebouwen zijn gepositioneerd in de open ruimte en worden ruimtelijk verbonden door een waterpartij.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

School van NEXT architects en Christensen & Co Architects zet in op dynamiek

Gisteren, 15:21

Shake transformeert entreepaviljoen tot elegante ontmoetingsplek

Gisteren, 14:15

Collectieve binnentuin vormt hart sociale woningbouwproject Steenzicht

Gisteren, 11:20

Multifunctioneel Universitair Sportcentrum in Leiden geopend

22 juni, 3:05

Nominaties Rietveldprijs en Truus Schröderprijs 2026 bekend

Gisteren, 12:06

Onderzoek: Nederlandse tuinen voor bijna helft versteend

Gisteren, 10:34

Meer woningen geïsoleerd, maar doel 2,5 miljoen blijft uit zicht

22 juni, 12:28

Bestuurders en bedrijven bezorgd om minder geld infrastructuur

22 juni, 9:37

Katwijkse raad zet deur open voor miljardenfabriek Eli Lilly

19 juni, 9:34

Juryprijs De Vernufteling 2026 voor waterzuinig wonen

16 juni, 3:10
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan