17-1-2012 - 09:21De genomineerden van de ideeënprijsvraag Thermisch Actieve Gebouwen van het Cement&BetonCentrum zijn bekendgemaakt. De competitie is bedoeld als stimulans voor de ontwikkeling van nieuwe concepten, technieken en processen op het gebied van thermische actieve gebouwen.
Thermisch actieve gebouwen zijn gebouwen waarbij draagconstructie en klimaatinstallatie vergaand zijn geïntegreerd. De massa van de constructie is dan thermisch geactiveerd door middel van betonkernactivering. Zo kunnen met name de vloeren worden gebruikt voor het verwarmen en koelen van de ruimten in het gebouw.
De jury ontving zestien inzendingen voor de prijsvraag, waarvan er twee zijn genomineerd:
-
Actief met beton én gevel, Jeroen Verwer
“De voorgestelde simulatie- en analysesoftware om verschillende ontwerpparameters te koppelen kan leiden tot het verkrijgen van een gecombineerd inzicht in de invloed van deze aspecten op het akoestisch, visueel en thermisch comfort”, schrijft de jury.
-
Watt Slim, Michael van Leeuwen
“Het voorgestelde plafondsysteem lijkt één oplossing/product te bieden voor zowel akoestiek als (individuele) regelbaarheid van systemen.”
Twee andere inzendingen kregen een eervolle vermelding:
-
As-stro beton, Mohamed Bayo
“Waardering is er voor het gebruik van hernieuwbare grondstoffen en restmaterialen, wat zeker potentie heeft voor verdere ontwikkeling.”
-
Schoon met bacteriën! Lorenzo Quartero
“Voorstel om warmte uit biologische processen te benutten, echter onlosmakelijk verbonden aan het specifieke voorbeeld: rioolwaterzuiveringsinstallaties.”
Het winnende idee wordt op 27 januari in het Gevel-theater op Gevel 2012 in Ahoy Rotterdam bekendgemaakt. In deze evenementenhal is ook
Material Xperience te bezoeken. Naast een award ontvangt de winnaar een geldbedrag van vijfduizend euro voor research of advies voor de verdere ontwikkeling van het idee.