10-10-2012 - 16:00Architect Paul van der Ree van Studio SK heeft het nieuwe station van Helmond ontworpen.
Het ontwerp van Van der Ree is een ovaal gebouw met een grotendeels glazen gevel. Het gebouw wordt uitgerust met verschillende duurzame technieken. Zo krijgt het NS-station een mos-sedumdak en een grijswatercircuit. Naar alle waarschijnlijkheid wordt er tweehonderd vierkante meter aan zonnepanelen geplaatst.
Vernieuwing Spoorzone
Het nieuwe station maakt deel uit van de vernieuwing van de gehele Spoorzone, het gebied rond het NS-station van Helmond. Het Stationsplein wordt heringericht en via een onderdoorgang voor alle verkeer met verbonden met de Suytkade en de Annawijk aan de andere zijde van het spoor.
Het busstation wordt eveneens vernieuwd en er wordt een grote fietsenstalling gerealiseerd, die ook een mos-sedumdak krijgt. Om ruimte te maken voor de onderdoorgang en voor het nieuwe gebouw, is het oude stationsgebouw dit najaar gesloopt.
Planning
Van januari tot en met maart 2012 vindt de aanbesteding van de bouwwerken plaats. De bouw moet starten in de tweede helft van 2013. Eind volgend jaar zou het nieuwe stationsgebouw in gebruik moeten worden genomen.