Copyright: ONL
Copyright: Romeo Reidl
Copyright: Romeo Reidl

'We hebben gewaarschuwd voor gevelproblemen'

20 februari 2013, 13:12
ONL krijgt alsnog een adviserende rol bij de uitvoering van de gevel van het CET in Boedapest. Het gebouw is feitelijk al twee jaar klaar voor opening, maar door problemen met lekken en condensvorming is dit nog steeds niet gebeurd. “Dat is een blunder van de ontwikkelaar”, stelt architect Kas Oosterhuis.

Het Rotterdamse bureau heeft in 2007 de opdracht gekregen voor het ontwerp van het multifunctioneel centrum. Het complex langs de Donau bestaat uit twee verbouwde pakhuizen, verbonden door een gestroomlijnd volume, in de volksmond de Glazen Walvis genoemd. Met name de gevel van dit onderdeel is niet goed uitgevoerd, waardoor het stadsbestuur van Boedapest tot nu toe weigert het CET vrij te geven voor openstelling.

De ontwikkelaar heeft een verkeerd gevelsysteem toegepast op een dubbel gekromde gevel, zegt Oosterhuis, waardoor de aansluitingen niet goed zijn en de waterafvoer lekt. “Ook zijn de voegen niet met siliconen afgedicht, wat verdere lekkage en condensvorming veroorzaakt. Wij hebben de ontwikkelaar gewaarschuwd voor deze problemen, maar deze stelde dat het wel goed zou komen”, zegt Oosterhuis.

Het probleem is volgens de architect dat ONL slechts een rol ‘tot de bouwvergunning’ was toebedeeld. Daardoor had het bureau onvoldoende macht om het proces bij te sturen. “Wij hebben het toenmalige stadsbestuur ook gewaarschuwd, maar dat luisterde niet. Het nieuwe doet dat gelukkig wel, maar door de bureaucratische processen gaat alles zeer langzaam.”

ONL heeft nu een tender gewonnen, waardoor het bureau aan adviserende rol krijgt bij het oplossen van de problemen. De opgave is lastig, omdat de ‘verkeerde’ gevel al in het gebouw is verwerkt, maar Oosterhuis denkt dat het gebouw in tien maanden gereed kan worden gemaakt voor opening. Mits de bureaucratische molens een beetje meedraaien.

“Als het destijds aan ons was overgelaten, was het gebouw al twee jaar open geweest. Wij zijn namelijk de enige partij die weet hoe de gevel in elkaar steekt”, zegt Oosterhuis.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Hoogbouwcomplex KJ Den Haag opgeleverd

4 september, 3:12

Renovatie Amsterdam Museum officieel van start

4 september, 1:35

Heemschut: sloop dreigt voor Huis van de Toekomst

4 september, 11:34

Zenber Architecten ontwerpt interieur van herontwikkelde Lounge 1 op Schiphol

4 september, 9:00

Raad Amsterdam krijgt meer transparantie over grote projecten

4 september, 12:19

Rekenkamer: aanpak zoetwatertekort loopt jaren achter

4 september, 10:21

Particuliere verhuurders noemen uitstel box 3-aanpassing funest

3 september, 3:09

Onderzoek: tientallen biljoenen naar toekomstige AI-datacenters

3 september, 10:17

Boris Hocks nieuwe provinciaal bouwmeester Groningen

2 september, 11:20

VNG: mogelijk 1300 bouwprojecten stilgelegd door schorsing controleur

2 september, 9:35
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap