Rijksmuseum haalt Gouden A.A.P. binnen

12 mei 2014, 10:41
Opnieuw zorgt het Rijksmuseum voor een prijs. De Rijksgebouwendienst, Rijksmuseum en Cruz y Ortiz arquitectos – respectievelijk de opdrachtgevers en de architect – zijn winnaars van de Amsterdamse Architectuur Prijs 2014 (de Gouden A.A.P.).

De prijs is uitgereikt tijdens het Architectenbal in de Beurs van Berlage in Amsterdam. Francine Houben, winnend architect van de vorige editie, heeft de gouden medailles omgehangen bij de winnaars. Antonio Ortiz was daarbij aanwezig.

Hors catégorie
Er waren negen projecten genomineerd. De jury noemt het Rijksmuseum in zijn rapport “(…)een project hors catégorie, dat zich moeilijk laat vergelijken met de overige projecten uit 2013. Maar ook in die categorie is het Rijksmuseum bijzonder geslaagd.”

“De transformatie had op vele momenten enorm mis kunnen gaan en het is algemeen bekend dat voor voortdurende verbetering van het project is gevochten. De ambities en de standaard van de architectuur zijn hoog geweest en gebleven”, zo valt te lezen in het rapport.

De jury noemt de iconische waarde van 'Het Rijks' sinds de heropening evident, evenals de betekenis van het museum voor Nederland, voor Amsterdam en voor de Amsterdammers, die niet alleen het museum, maar ook ‘hun’ fietsroute terugkregen. Het volledige rapport is te lezen op de site van ARCAM (Architectuurcentrum Amsterdam), waar ook een overzicht van alle genomineerde projecten is te vinden.

Veel lof
Eerder kreeg het Spaanse architectenbureau Cruz y Ortiz de eerste Abe Bonnema Architectuurprijs voor de verbouwing van het Rijksmuseum; onlangs zijn Cruz en Ortiz geridderd in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Het Rijksmuseum is voorts genomineerd voor Beste Gebouw van het Jaar 2014. Het resultaat van de verbouwing heeft internationaal veel lof gekregen.

De Gouden A.A.P. is een initiatief van ARCAM en wordt toegekend aan de architect en de opdrachtgever van een in het voorafgaande jaar gerealiseerd project dat volgens de jury boven alle andere uitsteekt. De jury bestond dit jaar uit de Belgische architectuuristoricus Rika Devos, de Nederlandse architectuurcriticus Kirsten Hannema en de Italiaanse architect Gianni Cito.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Architectenweb Sportzomer: Floris van der Poel verkent binnen- en buitenland op de racefiets

Vandaag, 09:13

Woonwerk Architecten transfomeert panden in Antwerps Schipperskwartier tot woongebouw

1 augustus, 9:22

Entree ziekenhuis Rijnstate in Arnhem op duurzame wijze vernieuwd

31 juli, 9:07

Architectenweb Sportzomer: Gaelle Mys nam als turnster drie keer deel aan de Spelen

30 juli, 9:12

Internationaal Gerechtshof oordeelt dat landen schade aan klimaat moeten voorkomen

25 juli, 10:06

Jan Peter Legtenberg nieuwe algemeen directeur KuiperCompagnons

24 juli, 11:25

Helft arbeidsmigranten platteland na zes jaar nog in Nederland

23 juli, 11:06

Zoetermeer wil brug over spoor en A12 renoveren

22 juli, 11:59

Aanpak Zuid-Hollandse verkeersader kost tientallen miljoenen meer

21 juli, 12:29

Hermans kiest Schiermonnikoogroute voor stroomkabel naar Noordzee

18 juli, 11:09
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan