Zoektocht nieuwe Rijksbouwmeester gestart

12 maart 2015, 14:45
Het Rijksvastgoedbedrijf is begonnen met de zoektocht naar een nieuwe Rijksbouwmeester. Sinds donderdag staat een functieprofiel online, waarop geïnteresseerde kandidaten kunnen reageren. De opvolger van Frits van Dongen krijgt een voltijdsfunctie.

Ook moet hij of zij een code om belangenverstrengeling bij de uitvoering van nevenwerkzaamheden te voorkomen ondertekenen. Van Dongen is vorig jaar opgestapt omdat hij wilde voorkomen dat er een schijn van belangenverstrengeling zou ontstaan, naar later bleek omdat hij adviseur is voor een van de meedingende consortia bij de aanbesteding voor het Haagse Spuikwartier.

Voorheen was het ambt van Rijksbouwmeester een deeltijdsbaan, waarnaast de betreffende architect actief diende te blijven in de praktijk. De nieuwe adviseur voor rijksgebouwen en de ruimtelijke inrichting van Nederland verbindt zich voor een periode van drie tot vijf jaar voltijds aan deze betrekking.

“De nieuwe Rijksbouwmeester moet een zeer ervaren architect zijn met een uitgebreid portfolio, een gezaghebbend deskundige in de wereld van stedenbouw, landschapsinrichting en architectuur. Ook moet hij affiniteit hebben met onderwerpen als herbestemming/transformatie, energietransitie en infrastructuur”, meldt het Rijksvastgoedbedrijf.

Zwaartepunt verschoven
In het functieprofiel valt nog te lezen dat het zwaartepunt van de opgave voor de Rijksbouwmeester is verschoven ‘van nieuwbouw naar renovatie en transformatie en naar advisering over ruimtelijke ontwikkeling in de brede zin van het woord’.

“Door de bovenregionale opgaven, zoals demografische ontwikkelingen (krimp of juist groei), duurzaamheid en waterhuishouding wordt de Rijksbouwmeester met de andere leden van het CRA steeds meer een publiekgeoriënteerde richtinggever”, zo staat in het funtieprofiel.

“De Rijksbouwmeester zoekt antwoorden op vragen die voortkomen uit de hiervoor genoemde ontwikkelingen en denkt door de inzet van ontwerpend onderzoek mee over de vraag hoe de herbestemming van rijksvastgoed past in de ruimtelijke ontwikkeling. Dit betekent dat de Rijksbouwmeester steeds meer als een verbindende schakel tussen beleid en praktijk gaat functioneren.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

CPO meer&deel grote winnaar Dirk Roosenburgprijs 2025

17 oktober, 3:37

Gedetailleerde 3D-geprinte maquette toont ruimtelijke ontwikkeling Amsterdam

17 oktober, 2:56

Woongebouwen door VdpArchitecten vormen nieuwe 'voorkant' Groningse Oosterparkwijk

17 oktober, 1:48

Het Cultuurfonds kent subsidie toe aan biobased paviljoen voor Amsterdamse Bos ontworpen door Space Encounters

17 oktober, 11:07

Sweco neemt groot Belgisch architectenbureau over

17 oktober, 4:23

IMF: geen forse huizenprijsdaling bij einde hypotheekrenteaftrek

17 oktober, 12:14

EIB: 75.000 nieuwe voltijdse arbeidskrachten nodig in de bouw

17 oktober, 10:11

Groningen worstelt met afronding dertig kilometer lang fietspad naar Assen

16 oktober, 3:25

PBL: minimaal 150.000 hectare meer natuur nodig in 2050

16 oktober, 11:37

Afaina de Jong wint Amsterdamprijs voor de Kunst 2025

15 oktober, 3:19
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan